Розповідь «Вождь червоношкірих» розповідає про те, як два шахраї викрали і заховали 10-річного синочка багатого городянина в надії отримати за нього солідний викуп. Хлопчик анітрохи не зляканий і із захопленням затіває багатоденну гру в індійців. Пустотливий «вождь червоношкірих» так замучив своїми витівками викрадачів, що вони погодилися самі заплатити великі гроші батькові хлопчика, щоб абияк позбавитися від свого мучителя.
У програмі заходи – робота з текстом художнього твору, інсценування епізодів, книжкова виставка, конкурси, змагання. Територія бібліотеки перетворилася на американські прерії. Тут зійшлися в змаганні племена індійців і червоношкірих.
Цікавий і незвичайний спосіб передачі інформації був винайдений древніми інками – творцями величезної держави в Південній Америці, вузликовий лист – кіпу. Розшифровували інформацію спеціальні тлумачі кіпу – кипу-камайокуна. Кіпу виглядало так: шерстяні або бавовняні вірьовки, до яких прив’язувалися ряди шнурків. Число шнурків на одному мотузку могло доходити до сотні, на них нав’язували вузли різної форми. Передбачають, що кількість і форма вузлів позначали числа.
Захід прошло увлекательно, цікаво. Було весело і здорово. Всі учасники були нагороджені сувенірами і пам’ятними дарунками, тому що завжди перемагає ДРУЖБА!