Плівка у стилі ретро: «За двома зайцями» (п’єса Михайло Старицького «За двома зайцями»)

1840, 14 грудня – у селі Кліщинці на Полтавщині (нині – Черкащина) народився один із засновників українського театру корифеїв, автор п’єси “За двома зайцями”, драматург Михайло Старицький. У бібліотеці 40 пройшов захід присвячений знаменитому українському культурному діячу. Де учасники прийняли участь у театральній вікторині та активно вели діалог не тільки з ведучім, а ще й між собою про маловідомі факти з життя драматурга та його шедевру. А що ми знали про цю людину та які м був його творчій шлях? Завітайте до нас, з нами завжди цікаво.

  Перші твори Старицького були надруковані у 1865 році. Старицький був справжнім учителем молодих українських письменників і відіграв велику роль в організації літературного і громадського життя. Михайло Старицький переробляв п’єси інших авторів та інсценував прозові твори переважно в той час, коли він очолював об’єднану українську професійну трупу.

   “За двома зайцями” – всі ми хоч раз в житті дивилися, цей фільм, чи ходили на однойменний спектакль. Але не всі пам’ятають хто автор, хто  написав “За двома зайцями». Це комедійна п’єса українського драматурга, написана 1883 року українською мовою. В свою чергу п’єса  “За двома зайцями” Старицького – це переробка комедії Івана Нечуя-Левицького “На Кожум’яках». У п’єсі порушується проблема соціальної нерівності, висміюється життя українських русифікованих міщан Києва.

   Михайло Петрович Старицький увійшов в українську літературу як прозаїк, поет, драматург, видавець , перекладач, актор і режисер, організатор реалістичного професійного театру, громадський діяч, меценат. Додамо до цього ще й такі особистісні характеристики Михайла Петровича як чудовий читець-декламатор, співак, художник, шахіст. Драматурга Михайла Старицького пам’ятають за переклад на українську “Гамлета” Вільяма Шекспіра, за вірш “Виклик”, покладений на музику М. Лисенком, який став народною піснею “Ніч яка, Господи, місячна, зоряна” та п’єсу “За двома зайцями”, екранізація якої стала улюбленим народним хітом.


Використана література:
Старицький М. «Не судилося»
Старицький М. «П’єси»
«Золоті рядки української класичної літератури»

This entry was posted in Новости. Bookmark the permalink.