![](https://filial40.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240327_125424-1024x771.jpg)
Всесвітній день охорони водних ресурсів проходить щорічно з 22 березня 1993 року. У цей день – всі країни світу акцентують увагу на дбайливому ставленні до водних ресурсів Землі. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем охорони водних ресурсів.
У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я – Україна і 35 європейських країн, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.
Приєдналися до цієї ініціативи і читачі дитячої бібліотеки -філії √ 40 разом з бібліотекарем Клименко Л.С. Під час заходу обговорили тему збереження води та ії використання.З’ясували, що вода необхідна і використовується в різноманітних сферах життя людини.Також визначили декілька правил для того щоб економити воду для дітей та їх батьків. Прості правила допоможуть зберегти воду і навіть заощадити гроші.
![](https://filial40.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240327_130652-1024x771.jpg)
![](https://filial40.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240327_122825-1024x771.jpg)
-Перевірте справність сантехніки, кранів.
-Користуйтеся стаканом під час чищення зубів.
-Приймайте душ, а не ванну ( в душі використовується менше води і витрачається менше енергії на її підігрів) -Вимикайте воду під час намилювання.
– Посуд мийте в мийці або в мисці, а не під проточною водою.
-Коли миєте машину, користуйтеся відром із водою і губкою, а не водою зі шлангу.
-Читайте,цікавтеся питаннями щодо проблем екології, розповсюджуйте отриману інформацію,станьте агентом впливу, бо планета у нас одна)))
Для України питання води є надзвичайно актуальним, оскільки за рівнем запасів доступних до використання водних ресурсів наша країна належить до малозабезпечених країн Європи та світу. Так, на одну людину в Україні в середньому припадає лише 1 тис. кубічних метрів річкового стоку у рік, у той час, як за оцінкою Європейської Економічної Комісії ООН держава, водні ресурси якої не перевищують 1,7 тис. кубічних метрів на людину, вважається водонезабезпеченою
![](https://filial40.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240327_130011-1024x771.jpg)
![](https://filial40.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240327_125859-771x1024.jpg)
![](https://filial40.od.ua/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240327_125545-1024x771.jpg)
Читайте,цікавтеся питаннями щодо проблем екології, розповсюджуйте отриману інформацію,станьте агентом впливу, бо планета у нас одна)))