Що ми знаємо про свою історію та людей, що її творили. Зупиніть пересічного українця та запропонуйте назвати декілька найвідоміших українських діячів. Я впевнена, що серед них пролунає ім’я – Богдан Зіновій Хмельницький.
16 січня у бібліотеці 40 відбувся захід присвячений ювілею видатного українського героя –Богдана Хмельницького. Де читачі разом з Юлією Руденко дізнавалися нові або мало відомі факти з життя талановитої людини. Дискутували про його діяльність та робили власними руками козацький оберіг, як захист від всього недоброго.
Богдан Хмельницький – гетьман Війська Запорозького, талановитий воєначальник і полководець, який отримав ряд великих перемог, що увійшли в історію. Підняв українські землі на визвольну війну проти Речі Посполитої. Заявив, що його мета – звільнення всього українського народу від неволі та об’єднання українських земель у незалежну державу.
Гетьман Хмельницький народився 27 грудня 1595 в селі Суботів (одна з версій) у родині сотника чигиринського полку Михайла Хмельницького. Історики висувають різні версії про місце народження Богдана Хмельницького. Юнаку Богдану Хмельницькому вдалося отримати хорошу освіту у львівському колегіумі, де він займався вивченням мов (польської, французької, турецької та латинської). Ті, кому пощастило спілкуватися з ним, звертали увагу на тонкий розум, ерудицію, вміння передбачати розвиток подій, сталеву волю гетьмана.
Богдан Хмельницький об’єднав під своїм керівництвом українських козаків, а також створив таку громадсько-політичну організацію як Запорізька Січ.
Запорізька Січ відіграла ключову роль у організації козацького руху під керівництвом Богдана Хмельницького. Вона була центром збройної опозиції проти польського панування та місцем об’єднання українських козаків під його командою.
При Богдані Хмельницькому з’являються перші ознаки української державності. Гетьман створює політичні структури, які працюють виключно на державу. Йдеться про поштову та судову службу, митні органи, збройні сили та ін. Хмельницький також почав зміцнювати роль України на міжнародній арені. Гетьманство було офіційно визнано відразу в кількох світових країнах – Австрійська та Османська імперії, Бранденбурзьке курфюрство, Венеціанська республіка, Шведське королівство, Прусське герцогство, Валаське та Трансильванське князівство, Кримське ханство.
Саме за його гетьманства дипломатію української держави визнав світ від Кримського ханства до Османської імперії. Передумовою цього стало покращення внутрішньої політики та створення перших державних структур.
Українська історія – дивовижна й неосяжна. Ще так багато потрібно дослідити та вивчити. Рушаймо у подорож сторінками історії разом з бібліотекою 40. Чекаємо на Вас!