Екскурсія до музею Книги №13

В дитячий бібліотеці √40 відбулася зустріч читачів та їх батьків ,гості відвідали “Музей книги √13”. Унікальний музей книги,який розташований в дитячий бібліотеці,складається з книг бібліотечного фонду ,кожну книгу можна почитати в читальному або взяти додому в залі абонемента. Захід відбувся в інтерактивній формі. Були представлені такі експонати: найменша книжка,найважча книжка,книжка яка користується найбільшим попитом,найстаріша книжка та багато інших .Читачі дізнались багато нового про музеї Одеси, України та світу.Були розкриті і декілька таємниць “Музею Книги ✓13”.Цікаво?Приходьте до бібліотеки ✓40,і у Вас буде можливість дізнатися багато цікавого та з користю провести свій час .
Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів про музеї книг у світі.

Сподіваємось вони будуть корисними та пізнавальними)))).

Найстарішим музеєм книги і книжкової справи є Німецький музей книги і писемності, відкритий у Лейпцигу 1885 року. В основі його зібрання лежить колекція німецького бібліофіла і видавця І. Г. Клема. У фондах музею зберігається понад 500 тис. експонатів, у тому числі рукописи, першодруки, рідкісні видання XVI–ХХ ст., зразки графіки, колекція паперу, старовинні шрифти і друкарські машини.

Гутенбергський музей (м. Майнц, Швейцарія) – найбільший музей книги і книжкової справи, відкритий 1900 року. Оскільки експонати музею присвячені не тільки життю й діяльності Гутенберга, але й розвитку друкованого мистецтва в різних країнах світу упродовж століть. Музей отримав звання «Всесвітнього музею друкованого мистецтва» і присвячений переважно виробництву книги.

Музей сучасного міжнародного книжного мистецтва, книгодрукування і каліграфії (м. Оффенбах-на-Майні, Німеччина) вперше відкрив свої двері 7 листопада 1953 р. Спочатку це був невеликий музей, присвячений мистецтву сучасного друкарства та оформленню книг. Згодом до його фондів стали надходити перші дари, і невеликий музей став центром сучасного друкарського мистецтва. У музейній колекції представлено ілюстровані книги, видання, виконані ручним пресом, книги про живопис, про художників, про шрифти, про каліграфію.

Музей книги і друкарства України (м. Київ) створений у 1972 р. У музеї зібрані скарби книжкової культури українського народу. Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи з часів Київської Русі і до наших днів; розповідає про створення писемності у східних слов’ян, про рукописну книгу Х-ХVІ ст., про зародження друкарства в Європі, початок і розвиток кириличного книгодрукування, про видавничу діяльність Івана Федорова та про інших видатних творців української книги ХVІ-ХVIIІ ст. Тут зберігаються книги і книги-гіганти, книги для сліпих, книги в обкладинках зі шкіри та оксамиту, прикрашені дорогоцінними металами й емаллю.

Музей книги при Британській бібліотеці (м. Лондон, Великобританія) працює з 1973 р. Серед експонатів музею є і перша друкована Біблія Гутенберга, і записна книжка Леонардо да Вінчі. Британська бібліотека має також примірники першого повного зібрання творів Шекспіра, а також безцінний автограф майстра .

Музей мініатюрних книг (м. Баку, Азербайджан) – єдиний у світі музей мініатюрної книги. Почав функціонувати 2 квітня 2002 року. В музеї експонуються мініатюрні видання творів класиків азербайджанської літератури. Експонати, виставлені в музеї, збиралися майже 30 років.

Приходьте до дитячої бібліотеки №40, завітайте разом з нами у чарівний світ Беатрікс Порттер!

Пам’ятайте, головне — аби щодня в світі ставало на одну непрочитану книжку менше!

Відповідальна : Клименко Л.С.

This entry was posted in Новости. Bookmark the permalink.