Батл фактів: Велика картопля

Багато хто з нас їcть картоплю майже кожен день, і в раціоні середньостатистичного європейця цей продукт займає дуже важливе місце. Проте, так було не завжди, і до відкриття Нового Світу картопля була відома лише корінним американцям. Але завдяки відкриттям Христофора Колумба про цей смачний і корисний коренеплід дізналося і все інше людство.
Факти про картоплю:
Коли вона вперше з’явилася в Україні, люди довгий час ставилися до неї з недовірою. Деякі намагалися їсти його “плоди”, які виростають на стеблах, труїлися ними і навіть не здогадувалися про те, що їсти треба бульби.
Помідори і баклажани з точки зору ботаніки є спорідненими з картоплею рослинами .
Дикоростуча картопля зустрічається тільки в Південній Америці.
Французький агроном Антуан-Огюст Парментьє, щоб привчити до картоплі своїх співгромадян, використав психологічний прийом. Його поле з днем посилено охороняли спеціальні люди, які навіть близько нікого не підпускаючи до ввіреної їм території. Вночі ж охорони не було, і люди користувалися цим, щоб вкрасти трохи картоплі – всім було цікаво, чому її так ретельно охороняють

17 червня 2022 року о 12.00 наші маленькі  читачі , майбутні  селекціонери були присутні на цікавому пізнавальному заході. Діти прослухали цікаві факти про картоплю, ознайомилися з книжковою виставкою, приймали участь у конкурсах та вікторині. Справжню оду картоплі виконали наші читачі Бацанюк Ангеліна та Бугеря Борис. Переглянули мультфільми про картоплю та у кінці заходу пригощалися справжніми українськими смаколиками – варениками з картоплею! Смачного!

This entry was posted in Новости. Bookmark the permalink.